Sosyal Medya:


Takım Keçe & Packing

Anasayfa Takım Keçe & Packing

TAKIM KEÇELER :

Takım Keçeleri, Piston ve Rod olarak 2 ayrı kullanım amacına göre düzenlenmiştir. Rod uygulamalarında 5,6 veya 7 manşet kombinasyonları yapılmış olup; Piston uygulamaları için 3 veya 4 manşet seçenekleri bulunmaktadır.

Takım keçeleri, üstün performanslı bezlerden üretilmekte olup, değişik sıcaklık ve basınç uygulamalarına uygun olarak farklı hammaddelerden ve özel tasarımlarla çeşitlendirilmiştir.

Standart ölçü listemizin dışında istenen ölçülerde üretim yapılmakta olup, geniş bir ölçü aralığı ile talebe göre değişiklik yapılabilmektedir.

Uygun sıcaklıklar ve basınçlar için Bezli NBR, Bezli Viton, HPU, RSP,Aramit, Bronz katkılı Teflon ve Karbon katkılı Teflon olarak üretim yapılmaktadır. 

Özel ölçü talepleriniz için bizimle iletişime geçmeniz halinde size en performanslı ve uygun çözümlerle yardımcı olacağı

 

 

AVANTAJLARI
• Parçalı tip boğaz kanalı tasarımından dolayı ayarlanabilirkeçe kanalı yüksekliği
• Çalışma yüzeyindeki bölgesel bozuklukları çok dudaklı yapısıylaabsorbe edebilmesi
• Zor koşullarda çalışabilmesi
• Çabuk monte ve demonte edilebilmesi
• Uzun kullanım süresi
• Kontinü sistemlerde bakıma kadar ayarlanabilir kanalısayesinde çalışabilmesi
• Hem yüksek hem de düşük basınçta çok iyi sızdırmazlık sağlaması 

MONTAJ BİLGİSİ
Parçalı tip kanala montajı yapılan keçeler için kanal yüksekliğinin keçe yüksekliğinin %7.5 oranında ayarlanabiliyor olması gerekir. Mecbur kalındığında kapalı tip kanala manşetler 45° açıyla kesilerek ve birbirleriyle 75° açı yapacak şekilde monte edilebilirler. Montaj sırasında manşetleri aşırı sıkma , yüksek sürtünme kuvveti , ısınma ve düşük basınçlarda vibrasyonlu çalışmaya yol açar. Montaj esnasında keskin köşeli aparatların kullanılmamasına önemle dikkat edilmelidir. Montajdan önce sızdırmazlık elemanları sistem yağıyla yağlanmalıdır.

NOTLAR:
Yüksek ısılarda çalışılması gereken durumlarda bezli FKM ön ve orta manşetten ve özel karışım PTFE arka manşetten isteğe özel üretilebilir. Akma boşluğu S değeri 0 , 15 mm’yi geçmemelidir. İç çapın 200 mm’den büyük ölçülerde , orta manşetlerin tümü bezli kauçuktan imal edilmektedir. İhtiyaç olması durumunda keçe yüksekliği ara manşet ilavesi ve eksiltmesiyle ayarlanabilir.